خانه » اخبار تکنولوژی » باتری گلکسی نوت 9 بزرگ تر از نسل قبل است
گلکسی نوت 9
تصاویر کانسپت منتشر شده از گلکسی نوت 9

باتری گلکسی نوت 9 بزرگ تر از نسل قبل است

بخشی از مشخصات گلکسی نوت 9 فاش شد

شرکت سامسونگ درحال تدارک برای معرفی پرچمدار جدید خود، در شش ماه دوم سال 2018 می‌ باشد. این گوشی هوشمند جدید از خانواده نوت است و با نام تجاری گلکسی نوت 9 وارد بازار جهانی خواهد شد، تا بار دیگر نگاه‌ های تحلیل‌ گران بازار را به خود جلب کند.

گلکسی نوت 9
تصاویر کانسپت منتشر شده از گلکسی نوت 9

باتری گلکسی نوت 9 و پشتیبانی از شارژ سریع

در گزارش‌ هایی از منبع خبری Ice Universe در مورد جزئیات فنی این گوشی، خبر هایی منتشر شده که اشاره به شارژ دهی فوق‌ العاده گلکسی نوت 9 دارد و می‌ تواند بسیار قابل توجه باشد. در این اخبار آمده که احتمالاً کمپانی سامسونگ در آخرین پرچمدار خود از خانواده نوت، از باتری 3850 میلی آمپر ساعت استفاده خواهد کرد و این انقلابی در سری‌ جدید گوشی‌ های این شرکت کره‌ ای خواهد بود.

گلکسی نوت 9
تصاویر کانسپت منتشر شده از گلکسی نوت 9

اگر این اخبار درز یافته درست باشد، گلکسی نوت 9 احتمالا بزرگ‌ ترین باتری را در میان تمام اسمارت فون های سری نوت سامسونگ خواهد داشت. برای درک بهتر این موضوع در قیاس با دیگر پرچمداران سامسونگ، کافی است به یاد بیاورید که شرکت سامسونگ در گلکسی نوت 8 از باتری 3300 میلی آمپر ساعت استفاده کرده بود و گلکسی نوت 7 نیز (که فروش آن مدت کمی پس از انتشار به دلایلی توقف یافت) از باتری 3500 میلی آمپر ساعت برای توان شارژدهی بهره می‌ برد.

گلکسی نوت 9
تصاویر کانسپت منتشر شده از گلکسی نوت 9

در عرضه برخی از نسخه‌ های گلکسی نوت 9 در قسمت‌ هایی از بازار جهانی اروپا و آسیا، از تراشه‌ های ساخت خود شرکت کره‌ ای سامسونگ استفاده خواهد شد، که همین سبب شده تا گلکسی نوت 9 توانایی پشتیبانی از شارژ سریع انطباق‌ پذیر سامسونگ را داشته باشد. درباره این موضوع که نسخه‌ های عرضه شده در آمریکا و کانادا و چین (که دارای تراشه اسنپدراگون کوالکام می‌ باشند) از شارژ پرسرعت 3.0 کوالکام پشتیبانی می‌ کنند یا نه، هنوز خبری توسط رسانه‌ ها منتشر نشده.

گلکسی نوت 9
تصاویر کانسپت منتشر شده از گلکسی نوت 9

شایان ذکر است که نسخه اسنپدراگون 845 گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس که مدت زیادی از رونمایی آن ها نمی‌گذرد (اوایل اسفند 96)، توانایی پشتیبانی از شارژ سریع 2.0 کوالکام را دارا می‌ باشند، که این موضوع باعث شده تا پشتیبانی گلکسی نوت 9 از شارژ پرسرعت 3.0 در هاله‌ ای از ابهام قرار گیرد. البته با توجه به افزایش حجم باتری گلکسی نوت 9، این احتمال نیز وجود دارد که سامسونگ نسل جدیدی از شارژ سریع خود را به همراه این پرچمدار معرفی کند و برای نسخه های دارای تراشه اسنپدراگون کوآلکام نیز از شارژ سریع نسخه 3 کوآلکام بهره گیرد.

گلکسی نوت 9
تصاویر کانسپت منتشر شده از گلکسی نوت 9

دوربین گلکسی نوت 9

جدا از امکاناتی که برای باتری این گوشی در نظر گرفته شده، در مورد توانایی عکس برداری گلکسی نوت 9 این طور پیش‌ بینی می‌ شود که همانند گلکس اس 9 پلاس، دارای دوربین دوگانه با پشتیبانی از قابلیت AR Emoji باشد. این ویژگی واقعیت افزوده که اخیراً به عنوان تبلیغی برای پرچمداران جدید سامسونگ معرفی می‌ شود، در گلکسی نوت 8 نیز استفاده شده بود و با این تفاسیر احتمالاً این رویه که توانایی ایجاد شکلک‌ هایی بر اساس چهره واقعی دارد، در گلکسی نوت 9 نیز تکرار خواهد شد.

همچنین ببینید

شروع توسعه فرم‌ور گلکسی نوت 9 از سوی سامسونگ

شروع توسعه فرم‌ور گلکسی نوت 9 از سوی سامسونگ

شروع توسعه فرم‌ور گلکسی نوت 9 از سوی سامسونگ شروع توسعه فرم‌ور گلکسی نوت 9 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *