خانه » فیوتک » برقراری ارتباط بین مغز انسان و هوش مصنوعی
ارتباط بین مغز انسان و هوش مصنوعی کامپیوتر

برقراری ارتباط بین مغز انسان و هوش مصنوعی

ارتباط بین مغز انسان و هوش مصنوعی

ارتباط بین مغز و کامپیوتر، آرزویی است که انسان ها از چندین دهه قبل به فکر آن هستند، تا با این روش به دنبال افزایش قابلیت های انسان باشند. در همین راستا پژوهش گران زیادی از دانشگاه ها و شرکت های متنوع، در زمینه تکنولوژی ارتباط مستقیم بین مغز انسان و ماشین، دستاورد های بسیار مهمی را کسب کرده اند.

ارتباط بین مغز انسان و هوش مصنوعی کامپیوتر

از بزرگترین های این عرصه، می توان به ایلان ماسک، مدیر عامل دو شرکت اسپیس ایکس ( Space X ) و تسلا موتورز ( Tesla Motors ) و همچنین برایان جانسن، مدیر عامل کمپانی کرنل اشاره کرد. به عنوان مثال، ایلان ماسک سرمایه‌ گذاری وسیعی در رابطه با اتصال مغز انسان از روش توسعه دستگاه هایی در ابعاد کاملاً ریز میکروسکوپی، به سامانه های کامپیوتری انجام داده، که در نظر دارد هدف این تحقیقات در طول چهار سال مشخص شود. با این همه هنوز از تمامی جزئیات این تحقیق، بطور کامل پرده‌ برداری نشده است.

ارتباط بین مغز انسان و هوش مصنوعی کامپیوتر

مشکلات برقراری ارتباط بین مغز انسان و هوش مصنوعی

در این رابطه همچنان علامت سوال های بزرگی از سرنوشت رابطه انسان و ماشین در ذهن مردم وجود دارد، چرا که این تکنولوژی در آینده در واقع تعاملات دقیق تری را با کامپیوتر های پیشرفته برای انسان به ارمغان می آورد. اما برای رسیدن به این فناوری و تکنولوژی فوق پیشرفته آن، همچنان مشکلاتی از نظر محققین اعصاب و روان وجود دارد، که راه رسیدن به این مهم را سخت تر و طولانی تر می‌کند.

در واقع، درک پایین انسان از تعامل سلول های عصبی با یکدیگر و روش های بسیار ابتدایی برای جمع آوری داده های عصبی مغزی، که نیاز به تعداد زیادی داوطلب دارد، مشکلات اصلی رسیدن به این تکنولوژی است. در همین رابطه تکنولوژی مهمی به اسم توری عصبی به کار برده می شود، که می توان از آن برای نظارت بر فعالیت های مغزی استفاده کرد.

ارتباط بین مغز انسان و هوش مصنوعی کامپیوتر

توری عصبی و نحوه کاشت آن

این توری عصبی در واقع چندین الکترود کاملاً نازک است، که با کاشته شدن در جمجمه انسان، فعالیت خود را آغاز می کنند. استفاده از این توری نیاز به ورود سوزن هایی با قطر بسیار نازک به مغز، برای تزریق توری به داخل مغز را دارد. اساس کار این توری به این ترتیب است که بعد از ترکیب شدن با بافت مغز، بعد از رشد و تغییر در سایز آن، اجازه دسترسی مغز انسان به اینترنت را صادر می کند، که می توان از همین روش، تعامل مستقیم با هوش های مصنوعی را پیش بینی کرد.

ژورنال تکنولوژی گلوگا | Galoga

همچنین ببینید

پهباد - Drone

پهباد و تاثیر آن در آینده حمل و نقل

پهباد پهباد در واقع یک شیء هوایی و بدون سرنشین است، که امکان کنترل از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *