خانه » خودرو » Rimac C Two ، قدرتمند ترین خودرو جهان در نمایشگاه ژنو 2018 معرفی شد
Rimac C Two - ابر خودرو الکتریکی ریمک

Rimac C Two ، قدرتمند ترین خودرو جهان در نمایشگاه ژنو 2018 معرفی شد

ریمک C two ، قدرتمند ترین خودرو الکتریکی جهان

در جریان نمایشگاه خودرو ژنو 2018 ، کمپانی ریمک از جدیدترین خودرو الکتریکی خود ، به نام Rimac C Two رونمایی کرد. نکته شگفت انگیز در مورد این خودرو ، قدرت 1914 اسب بخاری و گشتاور 2300 نیوتن متری آن است. با توجه به آمار و ارقام اعلام شده ، می توان C Two را قدرتمند ترین خودرو جهان نامید !!

Rimac C Two - ابر خودرو الکتریکی ریمک

7 سال پیش کمپانی ریمک از Concept one رونمایی کرد. این خودرو کانسپت ، در آن زمان از قدرتی معادل 1224 اسب بخار برخوردار بود و شتاب گیری 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت را ، طی 2.5 ثانیه انجام می داد. حداکثر سرعت کانسپت وان ، 352 کیلومتر بر ساعت بود.

Rimac C Two - ابر خودرو الکتریکی ریمک

پس از گذشت 7 سال ، بلاخره محصول جدید و شگفت انگیزی از طرف این کمپانی معرفی شد ، تا رکورد های قدرت و سرعت را جا به جا کند. به کمک موتور الکتریکی 1914 اسب بخاری و گشتاور 2300 نیوتن بر متر ، C two می تواند فرآیند شتاب گیری 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت را ، طی 1.85 ثانیه انجام دهد و به حداکثر سرعتی معادل 413 کیلومتر بر ساعت نیز برسد.

Rimac C Two - ابر خودرو الکتریکی ریمک

برای مقایسه جالب است بدانید ، تسلا رودستر که تا پیش از این به عنوان پر شتاب ترین خودرو جهان شناخته می شد ، شتاب 0 تا 100 برابر با 1.9 ثانیه دارد. دستیابی به عددی کمتر از 2 ثانیه برای شتاب گیری بسیار شگفت انگیز است ، و فقط هایپر کار های الکتریکی از پس آن بر می آیند.

Rimac C Two - ابر خودرو الکتریکی ریمک

طراحی و قابلیت ها

طبق اعلام کمپانی ریمک ، ابر خودرو جدید آن ها با یک بار شارژ می تواند ، مسیری معادل 645 کیلومتر بر ساعت را طی کند. همچنین به کمک فناوری شارژ سریع ، باتری خودرو در عرض 30 دقیقه ، بیش از 80 درصد شارژ خواهد شد. جالب است بدانید برای باز کردن قفل درب ها و استات موتور ، کلیدی وجود ندارد… بلکه C Two به سیستم بیومتریک تشخیص چهره مجهز است!

Rimac C Two - ابر خودرو الکتریکی ریمک

ویژگی شگفت انگیز دیگری که درون این خودرو وجود دارد ، قابلیت رانندگی خودکار پیشرفته می باشد. تصور رانندگی یک هایپر کار ، توسط هوش مصنوعی بسیار شگفت انگیز است. این خودرو می تواند به صورت خودکار در خیابان و پیست ، بهترین لاین را برای دستیابی به کوتاه ترین زمان انتخاب کند. به این معنی که C Two ، سریع تر از دیگر خودرو های خودران به مقصد می رسد !

Rimac C Two - ابر خودرو الکتریکی ریمک

طراحی ابر خودرو جدید ریمک بسیار زیباست. عقب این خودرو و مخصوصا چراغ های عقب آن ، شباهت زیادی به BMW i8 دارند ؛ به صورت کلی طراحی بخش عقب خودرو خشن و تهاجمی است. البته این طراحی خشن ، در بغل و جلو خودرو کمی ملایم تر می شود. اما هنوز هم با نیم نگاهی به C two ، می توان دریافت که این یک خودرو معمولی نیست و تشنه ی قدرت و سرعت است.

Rimac C Two - ابر خودرو الکتریکی ریمک

در طراحی شاسی و بدنه این ابر خودرو الکتریکی ، از فیبر کربن استفاده شده است تا وزن آن کاهش یابد. درون کابین خودرو همه چیز ساده و شیک است. 2 مانیتور بزرگ ، یکی برای آمپر و دیگری در کنسول وسط قرار داده شده اند. تا حد امکان سعی شده از دکمه های زیاد و گیج کننده استفاده نشود و بیشتر امکانات از طریق مانیتور های لمسی قابل کنترل هستند.

Rimac C Two - ابر خودرو الکتریکی ریمک

تریم داخلی ریمک ترکیبی از چرم طبیعی و فیبر کربن است. درب ها تا میانه سقف کشیده شده اند و رو به بالا باز می شوند. این خودرو یک نمونه کوپه 2 درب است و ممکن است در آینده نمونه 4 درب آن نیز معرفی شود.

Rimac C Two - ابر خودرو الکتریکی ریمک

طبق گفته کمپانی ریمک ، خودرو الکتریکی C Two تنها در 150 نسخه تولید می شود و قیمت آن هنوز مشخص نیست. البته نباید منتظر قیمت پایینی برای این خودرو جنجالی باشیم. شاید بیشتر از یک میلیون دلار 🙂

Rimac C Two - ابر خودرو الکتریکی ریمک

ژورنال تکنولوژی گلوگا | Galoga

 

همچنین ببینید

mclaren senna carbon - مکلارن سنا فیبر کربن

نسخه فیبر کربنی مک لارن سنا ، ابر خودرو بریتانیایی معرفی شد

مک لارن سنا ، زیبا تر و سریع تر از گذشته تصور می کردید نسخه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *