خانه » دانشنامه تکنولوژی » اپراتور ( Carrier ) چیست و معرفی اپراتور های ایران
اپراتور - Carrier

اپراتور ( Carrier ) چیست و معرفی اپراتور های ایران

اپراتور تلفن همراه چیست و چه خدماتی ارائه می کند ؟

اپراتور تلفن همراه ( Carrier ) به شرکت هایی گفته می شود که ، دسترسی به فناوری ارتباط بدون سیم را برای کاربران ممکن می کنند. خدمات ارائه شده توسط اپراتور ها بسیار زیاد است که موارد زیر مهم ترین آن ها هستند :

  • مکالمه صوتی : تماس صوتی که معمولا هزینه ی آن به صورت دقیقه ای محاسبه می شود.
  • سرویس پیام کوتاه ( sms ) : پیام کوتاه که هزینه از آن به صورت تعداد حروف محاسبه می شود.
  • اینترنت : سرویس اینترنت همراه که هزینه ی آن به صورت کیلوبایت بر ثانیه محاسبه می شود.

در حال حاظر سه اپراتور همراه اول ، ایرانسل و رایتل در کشور ما به ارائه ی خدمات مشغول هستن که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم :

اپراتور - Carrier

تاریخچه ی اپراتور همراه اول از زبان این شرکت :

“تکنولوژی هاي جديد در دو دهه اخير تأثيرات زیادی بر زندگي داشته اند و تا حد زيادي سبک زندگي ما را تغيير داده اند. تلفن همراه از پديده هايي است که زندگي جوامع بشري را تحت الشعاع قرار داده است. در همين راستا، نخستين مرحله از راه اندازي فناوری تلفن همراه در سال ۷۳ با ظرفیت سازی برای ۹۲۰۰ شماره در شهر تهران آغاز شد. ۱۹ مرداد همان سال با واگذاری ۴ سیم کارت به نهاد ریاست جمهوری ، برای اولین بار عرضه رسمی سیم کارت در ایران آغاز شد. بنابراين با توجه به نياز و تقاضاي مردم به اين پديده ، فعاليت هايي متناسب با جهت گيري جهاني براي توسعه شبکه تلفن همراه در اهداف عالي مجموعه مخابرات کشور صورت گرفت.

در طول برنامه سوم ، ۴ ميليون و ۵۹۰ شماره تلفن همراه واگذار شد که با ۸/۹۳۴ درصد رشد رو به رو بوده است و ضريب نفوذ تلفن همراه از ۷۸/۰ درصد در ابتداي برنامه دوم ، به ۵۰/۷ درصد در انتهاي برنامه سوم افزايش پيدا کرد. سه استان اول از نظر ضريب نفوذ در پايان برنامه سوم ، تهران ، اصفهان و يزد هستند ؛ همچنین از نظر عملکرد واگذاري تلفن همراه تهران ، اصفهان و فارس اول می باشند.”

اپراتور - Carrierتاریخچه ی اپراتور ایرانسل از زبان این شرکت :

“در راستای اجرای برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور ، وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در مهرماه ۱۳۸۲ اقدام به برپایی مقدمات برگزاری مزایده اپراتوری دوم تلفن همراه نمود که کنسرسیوم ایرانسل برنده این مزایده شد.

پس از تصویب قانون اجازه موافقتنامه پروانه شبکه و خدمات ارتباطات سیار توسط مجلس شورای اسلامی و شورای محترم نگهبان و واریز مبلغ حق لیسانس از طرف ایرانسل در تاریخ ۳ آبان ۱۳۸۴ ، این شرکت ۶ آذر ۱۳۸۴ موفق به دریافت پروانه شبکه خدمات ارتباطات سیار ( جی اس ام ) از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گردید. شایان ذکر است ، این مجوز در سطح ملی و برای پوشش جغرافیایی کل کشور اعطا گردیده است.

شرکت ایرانسل توانست در مدت زمان کوتاهی پس از دریافت مجوز مذکور، مراحل راه‌اندازی و توسعه شبکه را به انجام رسانده و شهریور ۱۳۸۵ بهره‌برداری آزمایشی از شبکه را آغاز نماید. شبکه ایرانسل مهر ۱۳۸۵ به صورت رسمی در شهرهای تهران ، مشهد و تبریز افتتاح شد.

ایرانسل با بهره‌گیری از متخصصان مجرب داخلی و خارجی توانست شبکه خود را در مدت‌زمان کوتاه و با سرعت چشمگیری در سراسر کشور توسعه دهد. شبکه ایرانسل نسل پیشرفته‌ای از سیستم GSM را در اختیار مشترکان قرار می‌دهد ، تا آن ها قادر به استفاده از سرویس‌های نسل 75/2 ( EDGE ) باشند.

در راستای گسترش سهم بازار و توسعه محصولات و خدمات ، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل ، برنده مناقصه ارائه خدمات وایمکس شده و در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۸۷ موفق به دریافت پروانه فعالیت گردید.

مرداد ۱۳۹۳ شرکت ایرانسل مجوز آزمایشی ارائه اینترنت نسل سوم و چهارم تلفن همراه را کسب کرد. بر اساس این مجوز ، ایرانسل هم اکنون سریع‌ترین و گسترده‌ ترین شبکه اینترنت همراه کشور را در اختیار مشترکان خود قرار می دهد.”

اپراتور - Carrierتاریخچه ی اپراتور رایتل از زبان این شرکت :

“شرکت رايتل با هدف فعالیت در حوزه فن آوري نوین اطلاعات و ارتباطات ، سال 1386 تأسیس شد و خدماتی را در زمینه های مختلف همچون فن آوري کارت های هوشمند ، پورتال های سازمانی ، خدمات انتقال داده ها و تأمين و تهيه سخت افزار ارائه کرد.

رايتل در راستای گسترش دامنه فعالیت های خود ، سال 1389 به اخذ پروانه اپراتور سوم تلفن همراه كشور با انحصار دو ساله جهت ارائه خدمات نسل سوم موبایل علاوه بر خدمات نسل دوم نائل آمد. این شرکت اکنون تمامی تلاش خود را معطوف ورود سریع به بازار مخابرات ایران نموده تا بدین ترتیب خود را به عنوان اپراتوری مشتری مدار و نوآور در بین رقبا معرفی نماید.

شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی ( شستا ) از ابتدا رایتل را بعنوان یکی از شرکت های تابعه اش، زیر چتر حمایت های مالی خود قرار داده است. رايتل در تلاش است ضمن گشودن افقی تازه در عرصه ارتباطات ، فرصت تجربه پیشرفت ها در عرصه فنآوری مخابراتی را از طریق خدمات هیجان انگیز، هوشمند و درعین حال ساده برای مردم ایران فراهم سازد. این شرکت امیدوار است کاربری آسان خدمات جدید در زندگی روزمره مردم منجر به اعتلای سطح زندگی و به دنبال آن افزایش بهره وری و رضایمتندی مردم ایران گردد.”

ژورنال تکنولوژی گلوگا | Galoga

همچنین ببینید

voip - تماس اینترنتی - volte

تماس اینترنتی یا VoIP چیست و چه تفاوتی با تماس های معمولی دارد ؟

تماس اینترنتی یا VoIP و کاربرد آن VoIP مخفف عبارت Voice Over Internet Protocol ، به معنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *