خانه » دانشنامه تکنولوژی » LTE چیست و چه تفاوتی با 4G دارد ؟
LTE

LTE چیست و چه تفاوتی با 4G دارد ؟

تکنولوژی Lte چیست ؟ سرعت آن چقدر است و چه تفاوتی با 4G دارد ؟

فناوری LTE یا ( Long Term Evolution ) در واقع یکی از زیر شاخه ها و استاندارد های زیر مجموعه فناوری نسل چهارم یا 4G است ؛ به بیان ساده تر LTE نسلی تکامل یافته از 4G است.

علت پدید آمدن LTE در واقع فاصله زیادی است که 4G با آرمان هایی که مخابرات جهانی برای آن تعریف کرده دارد. هنگامی که تکنولوژی 4G عرضه شد ، شرکت های تولیدی نمی توانستند سرعت واقعی این سرویس را ارائه دهند در نتیجه به فکر ایجاد نسلی جدید با استاندارد های معقول تر و واقعی تر افتادند. نتیجه ی این سیاست پدیدار شدن LTE بود. این سرویس سرعت مناسبی دارد و تقریبا به اهدافی که برایش در نظر گرفته شده است نزدیک می باشد.

LTE
مقایسه سرعت 4G و LTE

سرعت LTE و مقایسه آن با 4G

طبق اعلام اتحادیه جهانی مخابرات ، شبکه LTE باید سرعتی معادل با 75 مگابیت بر ثانیه داشته باشد. 75 مگابیت بر ثانیه تقریبا برابر با 10 مگابایت بر ثانیه است. البته اگر شما تا به حال چنین سرعتی را حتی به چشم ندیده اید مشکل از زیرساخت ها و شرکت های ارائه دهنده سرویس در ایران است. اما خارج ایران در کشور های پیشرفته ، اپراتور ها موفق شده اند به استاندارد های واقعی LTE نزدیک شوند.

در بعضی تبلیغات ها از واژه های 4G و LTE در کنار یکدیگر استفاده شده است که فریبی تبلیغاتی است و نمی توان این دو را در کنار یکدیگر استفاده کرد؛ 4G LTE در واقع همان LTE است و سرعتی 75 مگابیتی دارد. پس از LTE ، دو نسل جدید تر و قدرتمند تر با نام های LTE-A یا LTE Advanced و LTE-A pro یا LTE Advanced pro ارائه شد که در مطالب بعدی به آن خواهیم پرداخت.

 

ژورنال تکنولوژی گلوگا | Galoga

همچنین ببینید

voip - تماس اینترنتی - volte

تماس اینترنتی یا VoIP چیست و چه تفاوتی با تماس های معمولی دارد ؟

تماس اینترنتی یا VoIP و کاربرد آن VoIP مخفف عبارت Voice Over Internet Protocol ، به معنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *