خانه » اخبار تکنولوژی » در آپدیت بعدی ios میتوانید کاهش سرعت پردازنده را غیرفعال کنید
کاهش سرعت پردازنده ایفون با ضعیف شدن باتری

در آپدیت بعدی ios میتوانید کاهش سرعت پردازنده را غیرفعال کنید

اپل در آپدیت بعدی ios به شما اجازه میدهد کاهش سرعت پردازنده هنگام ضعیف شدن باتری را غیر فعال کنید

مدتی است مساله کند شدن عمدی گوشی های اپل هنگام ضعیف شدن باتری بسیار خبر ساز شده و دردسر های زیادی را برای این کمپانی به وجود آورده، از تشکیل چندین پرونده شکایت علیه اپل تا پرداخت غرامت و کاهش هزینه تعویض باتری در نمایندگی های اپل.

بلاخره این کمپانی وعده داده است که در بروزرسانی بعدی سیستم عامل ios کاربران میتوانند قابلیت کاهش سرعت پردازنده را غیرفعال کنند. طبق گفته تیم کوک که در حال حاظر مدیریت کمپانی اپل را بر عهده دارند : “ما قصد داریم امکان مشاهده وضعیت سلامتی باتری را به کاربران خود ارائه کنیم، تا همه چیز کاملا شفاف باشد. با این بروزرسانی کاربران متوجه میشوند که کاهش سرعت پردازنده از خاموش شدن ناگهانی موبایل آن ها جلوگیری میکند و بازدهی باتری را بهبود میبخشد.”

کاهش سرعت پردازنده ایفون با ضعیف شدن باتریاز این بروزرسانی به بعد اپل دیگر چیزی را به شما تحمیل نمیکند، اگر حس میکنید سرعت پردازنده برای شما مهم تر از بازدهی باتری است میتوانید این ویژگی را غیر فعال کرده و مدت کمتری را با سرعت بیشتر سپری کنید. اختیار کاملا با شماست هرچند تیم کوک توصیه میکنند قابلیت کاهش پرفورمنس پردازنده تا غیر فعال نکنید!

دفاع اپل از کاهش سرعت پردازنده

تیم کوک همچنین از کاستن عمدی سرعت پردازنده و فدا کردن سرعت در راستای عمر بیشتر باتری دفاع کرد. آن ها میگویند این موضوع حاصل تحقیق و تمرکز بر روی تجربه کاربران بوده است.

کاهش سرعت پردازنده ایفون با ضعیف شدن باتریشاید برای شما سوال باشد که چرا اپل به جای کاهش قیمت باتری، آن را به صورت رایگان در اختیار کاربران قدیمی قرار نداد تا اشتباه خود را جبران کند؟

تیم کوک پاسخ سوال شما را اینگونه میدهد : “به جای اینکه باتری رایگان در اختیار مشتریان قرار دهیم، منطقی بود که قیمت جایگزینی باتری را کاهش دهیم، زیرا در آن صورت اکثریت کاربران انتظار دارند تا یک باتری جدید دریافت کنند حتی اگر به آن نیازی نداشته باشند”

نظر شما در مورد کاهش عمدی سرعت پردازنده توسط اپل و اقدامات بعدی این کمپانی برای جبران این موضوع چیست؟

ژورنال تکنولوژی گلوگا | Galoga

همچنین ببینید

شروع توسعه فرم‌ور گلکسی نوت 9 از سوی سامسونگ

شروع توسعه فرم‌ور گلکسی نوت 9 از سوی سامسونگ

شروع توسعه فرم‌ور گلکسی نوت 9 از سوی سامسونگ شروع توسعه فرم‌ور گلکسی نوت 9 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *