خانه » اخبار تکنولوژی » شارژ 48 درصد در عرض 5 دقیقه! با تکنولوژی فست شارژ جدید هوآوی
هوآوی
هوآوی

شارژ 48 درصد در عرض 5 دقیقه! با تکنولوژی فست شارژ جدید هوآوی

هوآوی به تازگی تکنولوژی فست شارژ جدیدی را معرفی کرده است که می تواند باتری موبایل را در عرض 5 دقیقه، 48 درصد شارژ کند

هوآوری مدتی است که تمرکز زیادی بر روی مقوله باتری و شارژ دارد. این کمپانی به تازگی در حال کار بر روی نسل جدید فناوری شارژ سریع است که میتواند تنها در عرض 5 دقیقه نیمی از ظرفیت باتری را تکمیل کند.

در ادامه میتوانید ویدئوی تبلیغاتی زیر را که توسط هوآوی برای معرفی این تکنولوژی منتشر شده است مشاهده کنید :

نکات جالبی درون این ویدئو وجود دارند. یکی از این نکات استفاده از 12 کانکتور در نمونه باتری تست است! باتری های معمولی امروزی 3 کانتکتور دارند و جریان برق از این کانکتور ها وارد باتری میشود. هوآوی احتمالا باتری را به چند قسمت متفاوت تقسیم کرده است که این کار جدیدی نیست.

همچنین در این ویدئو برای شارژ باتری آن را از درون موبایل خارج میکند و درون دستگاه نامشخصی قرار میدهد. امروزه تقریبا تمامی موبایل ها در حال تجهیز شدن به باتری های داخلی هستند که خارج کردن آن ها برای شارژ ممکن نیست. همچنین استفاده از چنین دستگاه بزرگی برای شارژ معقول نمیباشد.

تکنولوژی فست شارژ جدید هوآوی ، شارژ 48 درصد در 5 دقیقه
تکنولوژی فست شارژ جدید هوآوی ، شارژ 48 درصد در 5 دقیقه

دروغ یا واقعیت؟!

شارژ کردن یک باتری با ساختاری نامعقول و متفاوت که به چندین قسمت تقسیم شده است توسط دستگاهی بزرگ و خارجی امری تعجب آور نیست. اما بهتر بود هوآوی این ویدئو را چند سال پیش زمانی که باتری ها خارجی بودند معرفی میکرد. تیم بررسی گلوگا بر این باور است که تکنولوژی فست شارژ جدید هوآوی با این شکل فعلی شانسی برای موفقیت ندارد مگر اینکه این شرکت تدبیری برای تغییر شکل شارژر و راهی برای شارژ باتری های داخلی بیابد.

شارژ سریع ، فست شارژهمانطور که قبلا در مقاله آیا به دوره عمر طولانی باتری ها باز خواهیم گشت ؟ بیان کردیم، همه ی ما از پیشرفت تکنولوژی باتری ها خوشحال میشویم و باتری تنها بخشی است که در طول سالیان گذشته پیشرفت چندانی نداشته است. امید داریم کمپانی ها تلاش بیشتری در این راستا داشته باشند و به زودی شاهد انقلابی در این زمینه باشیم.

ژورنال تکنولوژی گلوگا | Galoga

همچنین ببینید

شروع توسعه فرم‌ور گلکسی نوت 9 از سوی سامسونگ

شروع توسعه فرم‌ور گلکسی نوت 9 از سوی سامسونگ

شروع توسعه فرم‌ور گلکسی نوت 9 از سوی سامسونگ شروع توسعه فرم‌ور گلکسی نوت 9 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *